BORACOL välistingimustes

Boracol 10-2Bd ja Boracol 20 on mõlemad head tooted kasutamiseks välistingimustes puidust konstruktsioonide kaitseks paljude aastate jooksul.
Vaata näidiseid allpool.

Boracol
 20 annab tõhusama kaitse ka mädanike vastu ja tuleks eelistada juhtudel, kui puit on mädanikuseentest juba ilmselt nakatunud. Profülaktiliselt saab edukalt hakkama ka Boracol 10-2Bd-ga.

Puidukaitsevahenditest üldiselt. Enamus ehituspoodide pikkades 
puidukaitsevahende riiulitel olevad toode-test on mõeldud tegelikult vaid puidu dekoratiivsuse ja pealmise pinna kaitseks. Ei maksa lasta ennast eksitada toote etiketil olevast lausest: "sisaldab hallituste vastast lisandit..." Enamusel juhtudel on seda lisandit parasjagu nii palju vähe, et toode ei lähe purgis hallitama, kuid välistingimustes jääb seda väheseks. Miks nii? Aga sellepärast, et kui toode sisaldab fungitsiidseid toimeaineid piisaval määral, siis ta liigitub juba biotsiidiks ja biotsiididele kehtivad hoopis rangemad ja kordades kallimad registreerimise nõuded.

BORACOL on biotsiid. Boracol kaitseb nii puidu välimust kui ka sisuliselt kõikide seenkahjustajate eest, pikendades kordades puidu eluiga.
Kõige tõhusam on alati profülaktiline töötlus. Praktikas on tihti aga nii, et kaitsmise peale hakatakse mõtlema alles siis, kui asi hakkab "käest ära" minema. Mõeldakse, et uus terrass või -aiamööbel on ju tehase poolt kaitsevahenditega juba töödeldud! Jah, aastakese ehk peab vastu, aga hiljemalt järgmisel aastal hakkavad kahjustuse märgid ilmnema ja tuleks mõelda täiendava kaitsetöötluse peale. Nagu öeldud, kõige tõhusam on profülaktiline. Ei tasu loota, et puit ilmastiku käes ilma kaitsetöötluseta ei mädane, see on vaid asja edasi lükkamine ja pea liiva alla peitmine! Kui ei taha oma mööblit iga mõne aasta tagant välja vahetada, siis kasuta BORACOLi!

Töötlus on lihtne, kiire
 ja kui seda teha regulaarselt paari-kolme aasta järel, siis muud muret Sul oma terrassi või aiamööbliga enam ei ole! Näeb alati puhas ja korrektne välja ja mis peamine - ei mädane!

Allpool mõned näidised ja proovitööd "elust enesest".

NÄIDE nr.1
Pilt on tehtud 2014. oktoober.
2014.a. mai lõpus juhtusin tuttava juures (Laulasmaal) armastusega rajatud romantilisse aianurka, kus üle ojakese kaarduvad kaks sillakest olid ikka väga õnnetus seisus. Otsustasin teha katse, ühe sillaksese jätsin niisama (täpselt ühesuguses seisus olid mõlemad), teise aga lükkasin pahtlilabidaga suuremast samblast puhtaks, tappide liitekohad käisin terasharjaga üle ja pintseldasin Boracol 10-ga.
Need sillakesed olid tegelikult juba  muidugi  omadega läbi, aga katseekspemplariks olid need väga head ja tulemused ületavad ootusi ikka tublisti! Esialgset pilti nähes ei uskunud isegi mina, et nii lihtsa vaevaga saab niivõrd suurepärase tulemuse!


NÄIDE nr.2
Pilt on tehtud 2017.jaanuar.
See on minu enda enda koduõuel. 2007.a. sai tehtud uus kaevuraketis nö palgijäätmetest (mis muust ehitusest välja praagiti). Mõne aastaga tõmbus ta ikka päris mustaks ja koledaks, sellest mul pilti ei ole. 2015.a. sügisel töötlesin palgid Boracol 10-ga, ainult parempoolsed palgiotsad jätsin töötlemata (katse eesmärgil). Alumise palgiotsa siiski töötlesin, sest ei tahtnud seda ohverdada katse nimel. Aga enne töötlust oli terve kaevuraketis umbes selline kui need töötlemata palgiotsad. "Taastumine" võttis aega küll mitu kuud (töötlemise järgsel talvel ei olnud veel visuaalselt mingeid muutusi, kuid 2016.a kevad suvel hakkasid muutused juhtuma ja praegu (2017.märts) näeb kaev välja selline nagu pildil. NÄIDE nr 3. 
Pilt on tehtud 2017. jaanuar
Minu väliterrass on täielikult avatud ilmastikule ja see on ehitatud immutatud materjalist 2012.a. suvel. Muidu näeb hea välja, kuid vihmaga näitab välja, mis tegelikult toimub (seinapoolne osa on heledam sellepärast, et on katusega kaitstud). 2015. hilissügisel töötlesin 3 keskmist lauda katse eesmärgil Boracol 10ga. 
Selle pildi põhjal on ainus järeldus, et kogu terass tuleb kiiremas korras kaitsta Boracol 10-ga. 
Terrassidel tekib tihti ka rohekas libe kiht - see on vetikas. Boracol hävitab loomulikult ka selle ja välistab libastumise ohu.NÄIDE nr 4
Pilt on tehtud 2017.märts.
Meile tuleb Boracol suurtes tünnides. Tühjad tünnid olid õues, talvel külma käes. Seal oli suhteliselt palju vedelikku sees, ei saanud aru kas see on vihmavesi või ikkagi jäänud Boracoli sisse? Samuti oli välja sadestunud hulgaliselt boorisoolasid. No mõtlesin, mis sellega teha, utiliseerimine ka tülikas ja kallis. Elan talus ja mul on veel 19. sajandist mitmeid palkhooneid. Pritsisin siis nende hoonete alumised palgid selle "ebamäärase Boracoliga" üle 2015.a. augustis. Nagu pildilt näha, siis isegi sellel lahusel oli täitsa märgatav mõju.