Boracol 20 5L .

Boracol 20 5L

 
NB! Lubatud üksnes kutsealaseks kasutamiseks!

Majavammi, erinevate puidumädanike ja- seenkahjustajate ning putukkahjurite tõrjeks puitmaterjalis ja kivipindadel. Hävitava ja ennetava toimega sügavimbuv fungitsiid- insektitsiid.

Toimeained:
 dinaatriumoktaboraattetrahüdraat 20%, didetsüüldimetüülammoniumkloriid 1-2%.

Kasutamine. 

Boracoli kasutatakse lahjendamata. Boracoli temperatuur peaks olema üle +15 kraadi, õhutemperatuur soovitavalt üle +5 kraadi. Võib kasutada ka madalamal õhutemperatuuril, kui pind ei ole jäätunud. Optimaalne absoluutne puiduniiskus kasutusmugavuse seisukohalt on 15-28%, kui Boracoli võib kasutada igasuguse puiduniiskuse juures. Kui puit on kuiv (alla 10%), on soovitav see enne veega niisutada. Kui puidu niiskus on suur, et puidu pinnale tekivad veetilgad, siis võtab imendumine rohkem aega ja töötluskordade vahe venib pikemaks. Imendumise kiirus sõltub väga paljudest asjaoludest nagu täpne niiskusprotsent, kas puidu niiskus on kiudude küllastuspiirist (30%) suurem või väiksem, puiduliigist, jne.

NB!
 Puidupoorid peavad olema avatud (värvimata puit, vastasel juhul tuleb värv eemaldada). Kiviseintelt eemaldadan kõigepealt krohv, süvendada vuugid kuni 3cm sügavuseni ja kuumutada(nt. gaasipõletiga). Enne Boracoliga töötlemist tuleb pinnad mehhaaniliselt puhastada. Boracol kantakse pinnale kas pintsli või rulliga 2 osas. Kahe töötluskorra vahe peab olema vähemalt 24 tundi. Majavammi puhul tuleb kogu nakatunud puit eemaldada ning majavammi koldest kogu puit vähemalt 1 m raadiuses töödelda Boracol 20-2 Bd-ga. .
Kui nakatunud puit jääb ehituskonstruktsiooni alles, tuleb mädanenud osa siiski eemaldada ja allesjäänud puit pintseldada põhjalikult Boracoliga ning immutada seestpoolt puuraukude kaudu. Selleks puuritakse 20cm vahega 10mm diameetriga augud (2/3 materjali paksusest) ja täidetakse kaks korda Boracoliga 24 tunnise intervalliga. Kandekonstruktsioonid tuleb vajadusel toestada.

Kulunormid:
  Hävitav töötlus Ennetav töötlus (asenduspuit)
Hööveldatud puit: 3-4 m2/L 4 m2/L
Saetud puit: 2 m2/L 4 m2/L
Putukakahjustus: 2 m2/L 2 m2/L
Kivipinnad: 2 m2/L 4 m2/L

Kiviseintelt tuleb kõigepealt eemaldada krohv, süvendada ca 3 cm sügavused vuugid ja kuumutada need leeklambiga. Seejärel kanda peale pool kogust tõrjevahendit, 24 tunni pärast kanda peale ülejäänud kogus. Seente poolt kahjustatud telliseid võib peale hoolikat puhastamist ja Boracoli sisse kastmist hiljem kasutada. 

Putukakahjustus. Tõugud elavad ja toituvad puidus vähemalt 3-5 aastat enne kui väljuvad valmikutena uue põlvkonna sigitamiseks. Sügaval puidus elavad tõugud võivad peale vahendiga töötlemist ellu jääda ja elada valmikueani. Seetõttu võib aasta jooksul näha puidu pinnal valmikute väljumisavasid, kuid uusi tõukusid mürgitatud puitu ei tungi. 

Pindade edasine töötlus:
 siseruumides ei ole edasine töötlus vajalik., kuid viimistlemise piiranguid ei ole. Välised puitpinnad tuleb peale Boracoli kuivamist katta kas pinnale jääva vetttõrjuva materjaliga või katta ajutise kattevärviga.


Toote ohutuskaart asub siin.
Brand:
Boracol
kaal:
6
Toote tingimused:
Uus
Kliendi tagasiside
Ühtegi retsensiooni ei ole veel esitatud – ole esimene! (kirjuta ülevaade)
Toode on lisatud ostukorvi
x

-------- või --------